theylovelilzz
theylovelilzz theylovelilzz
  • 02-08-2018
  • Mathematics
contestada

please help me with this question!!!

please help me with this question class=

Respuesta :

michellebtsfanp311yf
michellebtsfanp311yf michellebtsfanp311yf
  • 02-08-2018

The unit rate is $2.75

If you divide the cost by Movies/week you would always get $2.75

For example:

11÷4=2.75

13.75÷5=2.75

19.25÷7=2.75

22÷8=2.75

Hope this helps you :))

Answer Link

Otras preguntas

How to write third person and describe please give me Ideas thank you
Who is in charge of the executive branch?
Which element has atoms with the strongest attraction for electrons in a chemical bond? (1) chlorine (3) fluorine (2) nitrogen (4) oxygen
A machine with a mechanical advantage of 10 is used to produce an output force of 250 newtons. What input force is applied to this machine
What does the judicial branch do?
Which compound yields H + ions as the only positive ions in an aqueous solution? (1) KOH (3) CH3OH (2) NaOH (4) CH3COOH
An art gallery has 9 paintings to display along a hallway. How many different ways can they choose and display 6 of the paintings?
When lithium reacts with bromine to form the compound LiBr each lithium atom (1) gains one electron and becomes a negatively charged ion (2) gains three electro
What is the approximate height of the average adult in centimeters?
During the Cold War, what was the main concern of the United States?