valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

what does tariff mean?
Help wanted on this question.
proteins in feed are broken into proteoses and peptides by the enzyme a. tryspin b. maltase c. rennin d. pepsin
Which system of government is not defined by a geographic distribution of power? A. democracy B. confederate C. federal D. unitary
What is the next number in the sequence? 1,4,13,40,121,…
Explain why photosynthesis and respiration are considered opposite processes when it comes to carbon.
This using the substitution method
Roger is a great pitcher. He strikes out 1 out of every 3 batters he faces. If he faces 18 batters in one game, about have many would he probably strike out?
Mary spent 3/4 of her money on a jacket. She spent 1/4 of the remainder on a shirt. The jacket cost $33 more than the shirt. How much did the jacket cost
What are contractile vacuole, plasmolysis, crenate, cytolysis?