monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
the temperature of a pot of water fell from 72°F to 36°F in 4 minutes. find the average temperature per minute
During the bitter struggle over reconstruction policy, Congress overrode Johnson's veto of the
When Mendel crossed two hybrid plants for stem height (Tt), what results did he always get?
What did it mean Jess Drew like some people drank whiskey in the book bridge to terabithia
All of the following are population characteristics EXCEPT (A) number of individuals (B) phenotype (C) sex ratio (D) age distribution (E) death rate
ben has 3 times as many guppies as goldfish. if he has a total of 20 fish, how many guppies does in have
Leonardo recorded his speed while skateboarding and determind he was traveling 18 feet per seconds. How many feet could he travel in one minute?
How do I solve 394 × n = 3.94
the _______ is where the geosphere meets the ocean
simplify using order of operations(PEMDAS):(2^3x6)-3^2