garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

What words are most used in first-person, second-person, and third-person?
please help me!!!!!!!!!
Which, if any, of these mirrors can produce a real image?
Which two types of courts are found in a state's judicial branch? A. local and circuit B. local and superior C. local and trial D. local and appellate
micahs room has four sides and a perimeter of 48 feet. if 3 of the sides are 12 feet long, how long is the fourth side?
Which of the following can impact the climate of an area based on its geographical relief, such as whether it is close to mountains or ocean? A) latitude. B) el
Given the parent functions f(x) = 5x − 1 and g(x) = 3x − 9, what is g(x) − f(x)? g(x) − f(x) = 3x − 8 − 5x g(x) − f(x) = 3x − 10 − 5x g(x) − f(x) = −2x − 8 − 3x
anything times 1 is 1 right or no
Which words are the conjunctions in this sentence? The cupcakes had both chocolate and raspberry icing, yet not everyone liked them. A. both, and, yet B
Rational numbers are _____ natural numbers. A) always. B) sometimes. C) never