lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

What is a good phrase to choose from the Declaration Of Independence to base a rap on?
math question down below
Voting is one of the most important rights of U.S. citizens because __________________. a. it gives people a say in their government b. it makes people feel im
What was the historical reason for the separation of powers?
A physical change that occurs when a stressor causes the body to go into an alarm or warning mode is ____.
Why might a refugee move to a new area? I will mark as brainiest if answered correctly
The titration of 25.00 ml a 0.125 m hclo4 solution requires 27.07 ml of koh to reach the endpoint. what is the concentration of the koh
When separating items in a list, a writer should 1)end the list with a colon. 2)separate the items with colons. 3)add a comma after the “and” before the last it
If a law prevents individuals from exercising a fundamental right, the law will be subject to
"Jambon" is masculine. Vrai ou faux ?