Emmab101805
Emmab101805 Emmab101805
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Plz help with this one question

Plz help with this one question class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2019

Use the equation to help determine the total cost.

r is given as 8, r=8

C=2.5(8)+15

C=20+15

C=35

Nina’s total cost will be $35

Hope I helped! xx

Answer Link
chrismokhayesh1998 chrismokhayesh1998
  • 04-01-2019

Answer:

$35

Step-by-step explanation:

2.5*(8)+15=$35

Answer Link

Otras preguntas

In American table service, which server is doing the job correctly? A. Brian is clearing dishes from the guest's left. B. Kareem is serving wine from the gu
Randall recorded 8 songs on his most recent cd.the total of the cd is 49 minutes. Find a unit rate of represent the average long per song on the CD
A ____ is a pair of equal ratios.
It is not safe to put a child in a bathtub without first adding bubbles. True False
Which values best approximate the solutions of –1.5x2 + 4x + 2.2 = 0 A. no real solutions B. 2.2 and 3.1 C. –0.5 and 3.1 D. –0.5 and 2.2
Write a summary of the following passage: Full-time employees earn vacation days at the rate of one day per month, or twelve days per year. Vacation time may b
Place a check next to all the problems that the abuse of alcohol was creating and ultimately led Americans to favor prohibition of alcohol. Lower productivity
Anna is drawing the midsegment of angle LNM that is parallel to line LN What are the coordinates of the endpoints of the midsegment?
What is the unit rate for this problem: $4.50 for 10 ounces of trail mix
What is the answer to this problem