live4dramaoy0yf9
live4dramaoy0yf9 live4dramaoy0yf9
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

Help, please with this question!! I don't understand!!

Help please with this question I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2019

Answer:

this is basic math area and primeemator

so take the triangles and put them together then add it up so it would look like this 9+9+11.75+11.75 = 41.5 them times 41.5 times the price per foot like this

41.5 X 4.25 = 176.38 thats how mush he would have to pay

Answer Link
Rsickghost
Rsickghost Rsickghost
  • 18-02-2021

Answer: $449.44

Step-by-step explanation: please see images below!

Ver imagen Rsickghost
Ver imagen Rsickghost
Answer Link

Otras preguntas

In this excerpt from beowulf, what do the underlined words imply about shield sheafson? so. the spear-Danes in days gone by and the kings who ruled them had cou
Paolo pays $244 for 5 identical calculators. About how much does Paolo pay for one calculator?
raphael paid $167 for a camera during a 75% off sale. what was the cameras regular price?
there are 3 trays of eggs each tray holds 30 eggs.how manny people can be served if each person eats 2 eggs
In the continental United States,the ratio of states that border an ocean is 7:9 .How many of the states border an ocean?
which answer best expresses what the articles of confederation said about taxing americans
Constantine I moved the capital of the Roman Empire from Rome to Byzantium because he:
Round 5.928301 to 2 decimal places
why was hitler sent to prison in 1923
is -6.7 equal to -6 7/10