kmooreman kmooreman
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? - A 3lbs. bag of apples for $2.99 or a 5lbs. bag for $4.99?

Respuesta :

josephnicastro624 josephnicastro624
  • 04-03-2020

IS THERE AN OPTION TO SAY THEY ARE EQUAL IF THERE IS THEN THAT IS THE ANSWER :}

Answer Link

Otras preguntas

How is 4/10 and 4/100 the same
how to estimate, then find the sum of137,638 + 52,091
Tina bought some nail polish and lip gloss at the store. The nail polish cost $4.50 per bottle and lipgloss cost $7 per tube. Tina bought 9 items and spent $50.
When rolling a number cube 50 times, how many times would you expect it to land on five?
How might a theory relate to a model in science?
What is 0.003is 1/10 of
The part of cell division that causes the separation of the cytoplasm is _____? Mitosis,Meiosis,Cytokinesis
what is a common noun for south america
What is the estimate for 137,638+52,091
how do solar system and galaxies differ?