swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

An AlienWare computer cost $4,200. You have a 35% coupon for their products. How much are you able to purchase the computer for?
Find the area of the trapezoid
Darya is a real estate broker with a house listing. She estimates that this listing will cost her ​$2300 for various expenses. If Darya sells the house within 6
from The Locket by Kate Chopin "What's that you got around your neck, Ned?" asked one of the men. Ned—or Edmond—mechanically fastened another button of his shir
The meeting of people as a romantic engagement is known as.
How to be good at math???
Anthony's sink is shaped like a half-sphere, and it has a volume of 512π cubic inches. It is completely full of water, and he has two different cylindrical cups
The process in which a gas turns back into a liquid is called __________. What word completes the sentencA helium balloon's temperature is raised by 1°C. Will t
Mr. Polland has a square bulletin board where he posts pictures from previous performances. If the bulletin board has a side that measures 19ft, how much space
suppose you are going to lunch a program on television for children. prepare an advertisement for it. ​