ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
Repeating consonant sounds, typically the last letter of a word, is a technique known as A. assonance. B. rhyme. C. alliteration. D. consonance.
How does the cell differentiation process work? Differentiation works by turning certain genes on and others off which creates specialized cells for specific fu
Yellow fever was a major obstacle to building the Panama Canal. True False
Use details from the passage to write a short prediction about what you will learn in Wheels of Change.
is Bromothymol Blue acidic or basic?
Which battle was the turning point in the pacific theater of wwii?
Which item is considered an example of medium? A. A stage play B. The concert of a popular rock star C. The Sims video game D. The sound of Music television
Please help google is a fail it looks up movie producers from a movie called producers!
Which cities or areas on the Arabian Peninsula receive the least amount of rainfall?
Can you please help me with this question?