answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

Combine like terms. 2y2 – 5+1 + 2y2 – 6y2 – 3 – 4y ASAP someone help please
How MDMA affects the synapses in the brain
how did the daffodils complete to the stars in the sky​
Maria Gomez owns and manages a consulting firm called Accel, which began operations on December 1. She asks us to assist her with some financial reporting quest
The 400 Catholic Acadians sent to Georgia found themselves in a colony that forbade the practice of their faith. The destitution they experienced encouraged man
If you drive a car to work, what fraction of the chemical energy of the gasoline ultimately ends up as heat?
what is the value 5^4/5^6
Which Venn diagram correctly describes the relationship between Set R and Set Q?
Which field deals with behavioral issues as well as technical issues surrounding the​ development, use, and impact of information systems used within an​ organi
Differentiate between subsistence farming and commercial farming .only 2 points:)​