josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

3/5 of the balls in a box are red . The rest are green and red .The ratio of the number of balls to the number of yellow balls is 5:3 .If there are 10 less ball
write a letter to your headmistress telling her the enadequate feeding in your School dining hall​
I. PAGSULAT NG TULA Sa pamamagitan ng maikling tula ipahayag kung paano mo maipapakita at maipapadama ang paglilingkod at pagmamahal sa kapwa. Isulat ang iyong
Why do serous membranes occur in pairs?
The table shows the proof of the relationship between the slopes of two perpendicular lines. What is the missing statement in step 2? AB/EC=BC/DE AB/BC=DE/EC AB
There is a bag with only red marbles and blue marbles. The probability of randomly choosing a red marble is 1/9 There are 45 marbles in total in the bag and eac
how can one prevent getting sexually transmitted infections (sti)?
find the equation of the straight line passing through the point (0,-1) which is perpendicular to the line y= -3/4 x-3
How many prime numbers are between 0 and 20? [1 marks] 7 8 9 10
A fish is reeled in at a rate of 1.9 feet per second from a point 10 feet above the water (see figure). At what rate is the angle between the line and the water