vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

6. A Two-story building measures 21 root from the ground. A scale model shows the building to be 3 inches fall. How many inches would an 84 foot bullding be in
Find the area of a rectangle 3 miles x 3/4 miles
what are the LDC between 4/9 & 2/3
Describe the various ways Stalin guaranteed that the countries along the Soviet Union's borders would become communists? *
A county park charges a $175 fee to rent a cabin plus $20 per guest. How much will it cost for 2 guest to rent a cabin?
does napoleon save the ideas of the french revolution or destroy it
GIVING 100 POINTS TO ANSWER THIS AND A BRAINLIEST IN THE NEXT 5 MINS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Europe experienced numerous geographic c
Which sentence would require a reader to make an inference about what is happening? (1 point) O. Kelsey signaled that she knew the correct answer. O. Henry walk
I have bought the plane tickets/I have not got my visa yet
A school survey found that 24 out of 30 students prefer chocolate milk to white milk. If the school has 500 students, which is the best prediction of the total