alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Matt remembers visiting the Universal theme park and SeaWorld in Florida with his family when he was 8 years old. This is an example of a(n) a. autobiographic
I need help please and thank you
Each blade of a fan has a radius of 11 inches. If the fan’s rate of turn is 1440o /sec, find the following. (a) The angular speed in units of radians/sec. (b) T
MgCO3 (s) → Mgo (s) + CO2 (g) In the chemical reaction above, what state is Mgo in? a. Liquid b. Gas c. Aqueous d. Solid
How many carbon atoms are in a diamond (pure carbon) with a mass of 30 mg ? Express your answer using two significant figures.
The statement that "at 10 percent, the interest rate is too high for families to buy the home they deserve," is a(n) A. positive statement B. normative statemen
The narrator mentions the Exile of Providence and the destruction of the Temple at the beginning of his account. These allude to (refer to) the expulsion of the
Many not-for-profit organizations attempt to classify fund-raising expenses as a program services expenses by making the activities look educational in nature o
What were the primary methods that the US government, as well as individual reformers,used to deal with the perceived Indian threat to Westward settlement? In w
What was the renaissance?