uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HURRY I NEED HELP SOS!!!!!!!! (15 POINTS) solve sinø+1=cos2ø on the interval 0≤ø<2π
Write about your experience where your class monitor got hurt . Begin your story with : “The Monitor walked out of the classroom ....”
A realtor earns a 3.25% commission on the sale of each house. How much did a house sell for if the realtor earned $10,566.40?
Which of the following was NOT an aspect of MTV's brand in the '80s and early '90s? A) MTV promoted liberal values within its original programming B) MTV increa
Burak received 12 rare stamps as a gift from his grandfather, so he decided to start a stamp collection. From the following week onward, Burak added 4 new stamp
Simply |-18| Explain all the algebraic steps/logic that you used to solve the previous question
Quadrilateral WXYZ is on a coordinate plane. Segment YZ is on the line x+y=7, and segment XW is on the line x+y=3. Which statement proves how segments YZ and XW
PLEASE ANSWER ASAP *picture attached*
What is the probability of drawing a green marble? 1/4 1/2 1/3 1/6
answer these question with full step​