dmmsquezada dmmsquezada
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Johnathan plans on using 2" x 12" boards that cost $2.50 per foot. Assuming he can purchase the exact amount he needs, how much will it cost to purchase the wood?

Respuesta :

SavCRawf
SavCRawf SavCRawf
  • 04-09-2020

Answer:

$35

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

John and mary went to the mall. Is this a sentence or fragment?
three times a number is 42. What is the number?
The cell cycle consists of two main phases: _____. interphase and M phase G0 phase and S phase M phase and S phase interphase and G2 phase
Help Please!!!!!!!!!!! A laser printer prints 360 pages in 30 minutes. What is the printing rate in pages per minute?
The perimeter of a rectangle is 34 units. Its width W is 6.5 units. Write an equation to represent the perimeter in terms of the length L, and find the value
Which of these events took place in the United States during World War I? internment of German-Americans passage of laws favoring union organization Supreme
Find the unknown side length for the rectangle. Area = 1.5 m2 A. 1 m B. 1.5 m C. 2 m D. 3 m
How did the Arabs build a successful empire?
How often does oxygen cycle through the atmosphere?
If you divide the mass of a substance by its volume, can you can find its density?