willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

read the passage from sugar changed the world. but it is in india, where it was used, which details would best fit in a summary
Evaluate the expression (2 7/3)(2 8/3)
what is the importance of amir’s dream of assef claiming to be his twin? why would hosseini include this dream in the story of amir’s recovery?
This type of endocytosis is the cellular process of engulfing liquid particles by the cell membrane.
Which series of transformations shows that pentagon A is congruent to pentagon B? A. Reflect pentagon A over the y-axis, rotate it 180° clockwise about the or
question which idea best describes an ancient hebrew belief that influenced the development of democratic institutions in modern times? the torah is the written
What does cotton say that god will do for the foreign people when they arrive in the new land?.
karissa’s house went from a valuation of 12 million php (philippine peso) on 1st january 2007, to 8 million php on 1st january 2012. if the value of the house c
COMPLETE ANSWER THE ANSWER TO THE QUESTION IS I'M GOING TO VOTE BRAINLIEST​
the affordable care act of 2010 (aca) added several requirements for mtm services in medicare part d that take effect in 2013. these requirements include