lele55
lele55
01-10-2016
Mathematics
contestada
If 32 oz are $6 how much would 1oz cost
Respuesta :
Neuron
Neuron
01-10-2016
If you would like to know how much 1 oz costs, you can calculate this using the following steps:
32 oz ... $6
1 oz ... $x = ?
32 * x = 6 * 1
32 * x = 6
x = 6 / 32
x = $0.1875
The correct result would be $0.1875.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
Help for 50 points thank you
Describe five things that you usually find in a scary/horror story.
Using the example of the digestion of food in the human digestive system, explain why enzymes are important for life processes.
Evaluate when a=3, b=-1, c=5, and d=-2. c-7=
how long does it take for a body to decay to bones
Find g(1) if g(x) = 1x+5
please help thank you
Answer the question correct for number 3 and 4 if you want
It saids “About” so don’t give me a exact answer thank you .
7. Write an equation for the line that is parallel to the given line and that passes through the given point. y = 1/2x - 8; (-6, -17) A. y = –2x + 14 B. y = 1/2