jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Please look at the image
If correct ill give brainly
can someonw write a story about: You woke up one morning to the silence of an empty house.You ran out of your room,looked everywhere and no one was to be found
To prepare for a party, Mark buys a small bunch of balloons for $4.00 and gift bags that cost $3.85 each. He spends a total of $61.75 on the balloons and a gift
can someone be my friend
A ladder 17m long rests against a vertical wall. The foot of the ladder is 8m away from the base of the wall. How high up the wall will the ladder reach?
If total rent expense of $180,000 is allocated on the basis of square footage, the amount allocated to the Small Department would be ________.
A rectangle measured 2 ⅔ inches by 1 5/9 inches what is its area
What was NOT a result of what was NOT a result of the increased education of this period? changes in governments the growth of Catholicism the growth of cities
Directions: Define the following terms in your own words and use in a sentence. 1) Antiquity - 2) Repentance 3) Vagrants 4) Disciple 5) Impudence