kayleyt
kayleyt
03-12-2020
Mathematics
contestada
WILL GIVE BRAINLIEST
Respuesta :
amazingdork39
amazingdork39
03-12-2020
Answer:
12oz
Step-by-step explanation:
1lb =16oz
3/4lb=16*3/4
3/4 lb =12oz
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
cheddar cheese costs 7.50 for 1 kg Marie buys 200 grams of cheddar cheese how much does she pay
In which of these areas would you be MOST likely to find the HIGHEST concentration of people who follow Hinduism?
The upper part of the large intestine is called the duodenum jejunum colon, and the lower part is called the anusileum rectum.
What process brings food into the cells during active transport? Please select the best answer from the choices provided diffusion osmosis endocytosis exosytosi
Carpet costs $12 per square yard. How much will it cost to carpet a room that is 180 square feet?
What does self-actualization mean? a. having high self-esteem b. striving to become the best you can be c. recognizing your own value d. becoming autonomous
which two numbers add up to 6 and multiply into36
What five aspects of a hurricane can potentially cause damage
what is the proportion to four is to nine as twelve is to twenty-seven
Which mixed number is equal to 8/3