752anxa85t 752anxa85t
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Donna found a sale on bags of pecans. The sale was for 4 bags of pecans for $10. How much did it cost for 1 bag of pecans?

Respuesta :

tastetester0585
tastetester0585 tastetester0585
  • 03-12-2020

Answer:

10/4 = 2.5    

One bag of pecans costs $2.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

60.3 centimeters into milimeters
Binary fission is a method of ________ reproduction. a) sexual b) asexual
global warming leads to rise in the water level . Do you agree ? Prove your statement
What word in Spanish use these letters goreals?
Pada gambar berikut ini, titik M adalah titik singgung ruas garis PS pada lingkaran yang berpusat di O. Jika besar ∠ = 20°, maka ∠ = ⋯ °.
Where is the list of attribute types? O Diagram O Table O Relationship O Glossary
sophia uses 3 3/4 cups of flour for each cake she makes. she has 10-pound bag of flour that costs $8.79 and contains 152 qyuarter cup servings sophia can make 1
According to Dr. Friedman, European monarchs tended to be
What are the coordinates of V′ in the image of ΔTUV under a dilation centered at the origin with scale factor 5 followed by a translation 3 units right and 2 un
Is the answer abcd lmk