JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

A bag of grass seed weighs 7 pounds and covers 2800 square feet. If marks backyard is 6000 square feet, how many pounds of grass seed will he need?
4. A chicken salad recipe calls for pound of chicken per serving. How many pounds of chicken are needed to make 8 servings?
Admire County Bank agrees to lend Givens Brick Company $600,000 on January 1. Givens Brick Company signs a $600,000, 8%, 9-month note. The entry made by Givens
2. A submarine submerged at a depth of -40 ft dives 57 ft more. What is the new depth of the submarine? What is the answer?
Which quadrilateral below could have four different side lengths? A. square B. rectangle C. trapezoid D. rhombus
how do you solve this equation?y=10-2x 3x-2y=22​
Which of the following action could Jenny take to get rid of her opportunity cost
How did the results of the First Punic War lead to the Second Punic War? Carthage expanded into Sicily because of its loss of Spain. Carthage expanded into Spai
What is the name of the classification system that describes characteristics of different psychological disorders?
How do you fingerpick a uke?