Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3 for 1/3 of a pound. How many pounds can you buy for
$10?

Respuesta :

amitsam amitsam
  • 01-02-2021
10/9 or 1 1/9 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Which could be used to evaluate the expression (check pic)?
Diane and Clarke are two employees in an organization who recently started working together. Diane is an older, long-tenured woman raised in rural Kansas, who a
can someone please help me with this ​
A particle moves according to a law of motions=f(t),t≥0 Wheretismeasured in seconds andsin feet.a) Find the velocity at timet.b) When is the particle at rest.c)
what can be destructive to earths surface​
The mapping below represents all of the points on the graph of functionf. What is the domain of f?
A client is interested in becoming a limited partner of a DPP (direct participation program). He signs a subscription agreement for the DPP. This would indicate
what is the difference between a linear pair and angles on a straight line ​
I would like to know if this question is correct. If is not correct how can I solve it?
Red Hot Inc. and Maverick Cycles Inc. are two competing motorcycle companies. While Red Hot's Cost of goods sold/Revenue is 63.4 percent, the Cost of goods sold