jimenezlisett6
jimenezlisett6 jimenezlisett6
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Julie wants to buy tulip bulbs to plant. Each bulb costs $0.50 plus a one-time $4.50 shipping cost. She has $22 to spend.
Write an equation to determine how many bulbs b Julie can buy have shipped.

Respuesta :

hfruirehiuheih9 hfruirehiuheih9
  • 01-02-2021

Answer:

0.50 x 4.50 = 69.42.00 and 22 = 47.420.00

Step-by-step explanation:

47.420.00

Answer Link

Otras preguntas

How can I find 30% of 2140?
During Medieval times, secular music was outlawed by the church and was not played.
why was the delta region to the north called lower egypt
How do you say "Wash your hands" in French?
What's 0.46% of 80 equal to ?
Three copies of a book cost $20. Use equivalent ratios to find the cost of nine copies of the book.
is a cell phone measured in grams or kilograms
Monica paid sales tax of $2.80 when she bought a new bike helmet. If the sales tax rate was 7%, how much did the store charge for the bike helmet before tax?
voluntary deductions include ____. (1 point)
in the past two weeks, Sue earned $513 at her part-time job. She worked a total of 54 hours. About how much did Sue earn per hour?