Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

The first official U.S. flag, adopted in 1777, had what component(s) on it? a. Thirteen stars and thirteen stripes b. Thirteen stripes and the words “Don’t Tr
The book shows how to add and subtract binary and decimal numbers. However, other numbering systems are also very popular when dealing with computers. The octal
IDEAS FOR RECONSTRUCTION, explain why they are good ideas?
How many people were living in the United States of America on July 4, 1776? 2.5 million 9 million 15 million 30 million
Ratio of the change in an amount to the original amount expressed as a percent. Dependent variable Percent of change Percent of decrease Percent of increase
The belief that the U.S. should extend all the way to the Pacific Ocean because it was God's will Spoils system Harriet Tubman Manifest Destiny Dawes Act
What is the source of the following phrase: “Government of the people, by the people, for the people”?
The book shows how to add and subtract binary and decimal numbers. However, other numbering systems are also very popular when dealing with computers. The octal
what is the 14 the amendment
Please, look at the photo and give the ansver.