khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

10. Studies have found that a person is most likely to be involved in a fatal crash with an impaired driver during the hours of O 3:00 and 6:00 p.m. Noon and 3:
Before realism, what did writers tend to write about?
Please help me with this question​
Jorgansen Lighting, Inc., manufactures heavy-duty street lighting systems for municipalities. The company uses variable costing for internal management reports
Blossom Company purchased machinery with a list price of $80000. They were given a 5% discount by the manufacturer. They paid $400 for shipping and sales tax of
PLEASEEEE HELLLPPPP COMPARING EXPONENTIAL FUNCTIONS ...an online retailer developed two exponential functions to model the weekly usage of two coupon codes wher
1. State the expression by which you would multiply each side of the equation in order to solve the equation. What value(s) of x cannot be a solution? x/x+4 + 1
1, 3, 11, 43, 171, 683, what's next in this sequence?
Explain why some nuclei cannot experience magnetic resonance and give two examples. ​
Hemophilia is a sex-linked recessive trait in humans. If a father and a son are both hemophiliacs, but the mother is normal, her genotype must be____. (Note: th