quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
What change in the construction of rifles helped the americans during the revolutionary war?
Use the conditional statement to answer the question. If today is Thursday, then tomorrow is Friday. What is the inverse of the statement? A. If tomorrow is not
What is an apse? a. the section of the sanctuary with the altar b. a semi-circular section of the sanctuary covered by hemispherical vault c. the long, narrow
Which of the following has catalytic functions in a cell
where can I find on the world map Jamaica
why do you think the Byzantine emperor refused to help the pope defend rome from Invaders
Which of these items is NOT a piece of furniture? la cama el estante la maleta
what is 6814 correct to the nearest 10
Which of the following is formed from erosion A) lake B) delta C) stream D) aquifer
help me please would be happy if you did