smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

There are 6 geese and 9 hens on Mr. Thomson’s farm. Mr. Thomson adds 6 more geese and 3 more hens to his farm. What is the new ratio of the number of geese to t
-2 5/22 as a decimal
While researching a history paper, you see a graph that shows federal spending on defense in the past 200 years. You notice that federal spending throughout the
(30 points I THINK is how it works when choosing points, that goes to whoever helps me.) Although the poems, "The Lamb" and "The Tyger," address the same conce
WHAT IS THE UNBALANCED FORCE THAT SLOWS DOWN SLIDING DESKS AND MOVING CARS
Christians adapted the Roman basilica and used it for public worship. Where in their churches did they place the altar? at the apse at the atrium at the nave at
tickets for a school play sold for $7.50 for each adult and $3.00 for each child. the total receipts for 118 tickets totaled $696. find the number of adult tick
reduce 72:81 to its simplist form
All of the following are true of the Crusades except
An airplane flies a distance of 650km at an average speed of 300 km/h. How much time did the flight take?