anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

What is equivalent to 6/8?
Why did the middle class expand in the early 1900s?
The sebaceous glands secrete sebum, or _____, into the hair shafts A. Hormones B. Oil C. White blood cells D. Red blood cells
Which of the following takes place after all of the events listed above before the bill can become a law?
Subject content is material learned in a major subject. true or false?
What are the answers
Different ways to make 15.. just gimme answers i am lazyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy... for my sister -.-
Round 5.494 to the nearest hundredths place
An atom of lithium-7 has an equal of
name some proteins that are made at ribosomes.