butlerzamyia4021
butlerzamyia4021 butlerzamyia4021
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

At the book sale, all books cost less than $5.

Respuesta :

baandznaae baandznaae
  • 01-04-2021
Is This A Good Or Bad Thing?
Answer Link
why112105 why112105
  • 01-04-2021

Answer:

then the books will cost 5.30

Step-by-step explanation:

don't forget to add 6 cents per dollar

Answer Link

Otras preguntas

What is immunity/resistance?a) The body's ability to fight off infectionsb) The response of an organism to a stimulusc) The inability of a virus to infect a hos
Suppose you want to give the coordinates of three points that are vertices of a right triangle how can you do this without looking at a coordinate plane
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
What are examples of internal control you have experienced with your current employer, a past employer, or another company you are familiar with? Please give at
204 base 5 + 243 base 5 -21 base5
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
Maria is asked to create and tell a story about how a lost dog was able to find its home. She talks and talks about the dog, and about its home, but is never ab
I need help w this qusrion
What role did France play in winning America's independence? a) France did not contribute to America's independence. b) France provided military assistance and
Have you every thought of setting up, delivering your quote, and defending your quotes like a sandwich?