centariwhitsett centariwhitsett
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Angie bought 312 pounds of apples to make a pie. There are 16 ounces in one pound. How many ounces of apples did she buy?

Respuesta :

weltonlogan0 weltonlogan0
  • 02-04-2021
4,992 ounces
multiply 312 by 16
Answer Link

Otras preguntas

Plssss helpppw!!! Thank you plss. I will give lots a points if you answer
personal income per capita, 2019: $84,538 *
Where would you prefer to live? Why? North or South Korea? Worksheet above ⬆️​
¿Consideras que el derecho a la educación debe ser universal? Explica y justifica tu repuesta.​
A group of songs connected to each other by a common idea, emotion, or story is called a: A. song cycleB. song groupC. song seriesD. catalog​
first to answer correctly gets brainleist Which lunar phase will occur approximately 7 days after a first quarter moon? a New moon b Full moon c Waxing cres
The points (-2, 4) and (1,r) lie on a line with slope 3. Find the missing coordinate r.
A 0.040 kg ball tied to a string moves in a circle that has a radius of 0.700 m. If the ball is accelerating at 43.2 m/s2, what is the tangential velocity of th
Which expression is equivalent to 4^-2 x 7^-2
quien me ayuda por favor no se como hacerlos