siahmichel10
siahmichel10
02-06-2021
Mathematics
contestada
Hey help me out please?
Respuesta :
a80gib96
a80gib96
02-06-2021
Answer:
I believe it is C
It's the only one that makes sense
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
Answer my life.MY LIFE DEPENDS ON IT!!
How many units of each product would you buy at each price? Explain your answer.
Write a program named ChatAWhile that stores the area codes and rates in parallel arrays and allows a user to enter an area code and the length of time for a ca
How often do college students engage in particular activities using their cellphones? A researcher surveyed a random sample of 164 college students. The student
Samuel has a collection of toy cars. His favorites are the 27 red ones, which make up 90% of his collection. How many toy cars does Samuel have?
Alanis has to collect primary data for the floral company for which she works. The company, which is currently based in Miami, Florida, is seeking to expand to
Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter. How much does Jillian spend for the fabric? $9.35 $17.25 $18.57 $20.70
please help its 8th grade math
A 150 MVA, 24 kV, 123% three-phase synchronous generator supplies a large network. The network voltage is 27 kV. The phase angle between the network voltage and
Rewrite each subtraction as an addition. Solve. 1. x - 7 = 12 2. y - (-1) = -5 3. -4 = p - 2 4. -7 = 4 - a