katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

According to Cavaliert's Principle, which two triangles have the same area?
The field of science that pertains to the study of anatomical structures is called BLANK anatomy.
Hurry please I am being timed
Can there technically be a square root of 0 in mathematics or is that not allowed?
Can somebody help me with these two
What are the expenses a firm must pay before it can begin to produce and sell goods called?
what are consumers? and what do they do?
How do you write an equation for.... what number a is 25% of 64? An equation is =0.25?
On a piece of paper , graph y>2x-3. Then determine which answer choice matches the graph you drew
A heating element has a resistance of 180 Ω and draws a current of 1.60 A. What is its power?