justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

A rabbit is hopping towards a clover patch. It has energy. The rabbit weighs 1kg and hops with a velocity of 20 m/s, calculate the rabbit's kinetic energy.
Fermentation is a chemical reaction that occurs in the ?
John paid $50 for renting a cycle for 5 hours. Which graph shows the relationship between the cost of renting a cycle for different hours? (1 point)
How many atoms are there in 42 grams of NH3?
Which of these statements is true? An isosceles triangle can have all different side lengths. A triangle could have two obtuse angles. An equilateral triangle c
Which of the following roles did Great Britain's colonies play in causing theIndustrial Revolution?​
Total APR for Macy’s credit card
Correct answer gets brainliest Find the product of these complex numbers. (4-5i)(1-i) = A. -1-9i B. 9+9i C. 9-9i D. -1+9i
Write “adjective” if the prepositional phrase acts as an adjective. Write “adverb” if it acts as an adverb. 6. David’s mother came home after work. 7. Gill put
can someone create an app for me using javascript?