frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
26. This double number line diagram represents the ratio of peanuts toraisins in trail mix.Peanuts +6+181224Raisins68What is the unit rate for the ratio of pean
Is it impossible to increase the cost of an item by less than 1%
Solve for x.-5(x + 1) + 3x - 3= -14Answer:Submit AnswerPrivacy Policy Terms of SeCopyright 23201
Translate the sentence into an equation. Seven times the sum of a number and 6 is equal to 5. Use the variable b for the unknown number.
two trains leave the station at the same time, one heading east and the other west. the eastbound trains travels at 110 miles per hour. the westbound train trav
If you swim beneath the surface in saltwater, will the pressure be greater than in freshwater at the same depth? Why or why not?
NO LINKS!! Please help me with this horizontal ellipse. Part 3a
Which subatomic particle has no charge?A.) ElectronB.) NeutronC.) ProtonD.) Ion
What would happen to a freshwater protozoan if removed from its normal habitat and placed into a saltwater pool? (hint: freshwater=high concentration of water.
Solve for x.-5(x + 1) + 3x - 3= -14Answer:Submit AnswerPrivacy Policy Terms of SeCopyright 23201