beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Two segments that have the same length must be congruent? A)Always true, B)sometimes true or C)never true
What would be most likely to happen to a plant that had working chloroplasts in its cells but had taken in a poison that kept mitochondria from working? A) It w
estimate 416×9 then find the product
After talking with Elizabeth in act 4, what does John decide to do? A stay silent and be hanged because Elizabeth convinces him that he is a good man. B) only
A major function of the endomembrane system is ______. A. producing and storing energy B. transporting substances in a cell C. manufacturing proteins D. dir
help me solve 6x+5-3x=26
Fill up the blank :- If you are using the unit Kelvin, you are measuring the average ......
What's the difference between an escarpment and a cliff?
A material has a density of 8.9 g/cm^3. You have 3 grams of the substance. How much space does it take up? a. 0.3cm3 b. 3.0 cm3 c. 5.9 cm3 d
A block of iron has the dimensions of 3.00 cm x 3.00 cm x 3.00 cm. It has a mass of 213 g. What is its density?