jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

What part of the human "psyche" did Sigmund Freud believed controlled our conscious behavior?
Which of the following was a prominent argument used to support the United States acquisition of overseas territories during the late 19th century
The job of the _________ is to find practical ways for the _________ to get its pleasure needs met without offending the morality of the
Explain how the surrounding geographic features affect the climate of cantabria
Is gas elastic or inelastic
Workflow, groupware, and telepresence systems are examples of which network application?
Starting with 0.250l of a buffer solution containing 0.250 m benzoic acid (c6h5cooh) and 0.20 m sodium benzoate (c6h5coona), what will the ph of the solution be
PLEASE HELP!!! I'M CONFUSED!!! What does Proponents of Freudian psychology question standard notions of "rationality" mean?
What was the north's plan for winning the civil war?
A 750.0-kg boulder is raised from a quarry 125 m deep by a long uniform chain having a mass of 575 kg. this chain is of uniform strength, but at any point it ca