eh910563 eh910563
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Jersey Mike’s is offering $0.80 off its foot-long sub sandwiches. If this represents a 20% markdown, what is the sub’s regular selling price?

Respuesta :

jackhasnobrain jackhasnobrain
  • 01-12-2021
The subs will be $4 at regular price
Answer Link
mycutieomg mycutieomg
  • 01-12-2021
The subs will be $4 at regular price
Answer Link

Otras preguntas

Please marry me! Summarize
-8m+14+9m=-5 what does this simplifies to
movie review of any english movie and short chracter sketch of its main chracters
The replacer parameter of the stringify method accepts a/an ______________ or an array.
Round 3.255 to the nearest hundredth.
A jacket costs $94.95 is is on sale for 30% off estimate the sale price
Which was a response to the terrorist attack against the united states on September 11 2001 A. yom kipper war B. OPEC oil boycott C. invasion of Afghanistan
find the quotient 45a2-5a3/5a​
Please answer the following?
3 tons of compost cost $8,280.00. What is the price per pound?