dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

a. From binary to decimal; 100112 b. From decimal to octal; 57110 c. From decimal to hexadecimal; 22210 a . From binary to decimal ; 100112 b . From decimal to
what are the 7 layers of cyberspace?​
please help me asap. i really need help just tell me the fallacies and ideas to write not the 300 word paragraph We must abolish Daylight Saving Time. The pra
if the exterior angles of a pentagon are x° 2x° (x+30)°,(x-10)° and (x+40)° find x a) 30 b) 50 c) 60 d) 80
What volume of a 3.95 M potassium chloride solution would be needed to make 325 mL of a 2.76 M solution by dilution? [?] mL of 3.95 M KCl
HELP ASAP PLEASE: Which of the following best explains the causal relationship between the G.I. Bill and the expansion of the US highway system?
The debt to tangible net worth ratio is calculated as follows: (Equity - Intangible Assets) / Interest Bearing Liabilities Interest Bearing Liabilities / Equity
A grocery cart is pushed with a force of 21.4 N. If 1,974 J of work is done in pushing the grocery cart through the store, what is the total distance that the g
Find the area of the rectangle
Some one asked a legitimate health question and it got erased