Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

Quadrilateral OPQR is inscribed in circle N, as shown below. What is the measure of ∠ROP? 41 67 113 139
If you could borrow all the money you need for a project at 6.5%, does that mean that the cost of capital for this project is going to be 6.5%?
Diabetics often need injections of insulin to help maintain the proper blood glucose levels in their bodies. how many moles of insulin are needed to make up 45
How would you describe jonathan edwards view of humanity?
Your friend has applied to several medical schools. after receiving one rejection letter, she concludes that she will not be admitted to any school and feels de
Why might you want to use a raid 0 disk configuration?
A child plays a video game 155 times and wins the game 32 times. What is the experimental probability that the child loses the video game?
Which is most likely accounts for the changes shown on the demand curve
Can someone please help me solve this math problem, please? Thanks.
When a metal bonds with a nonmetal, they form a(n) mixture ionic compound covalent compound element