knb100 knb100
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of soup for $7.50 How much would it cost to purchase 6 cans of soup? $

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer: It would be $3.75

Step-by-step explanation: 12/2=6 and 7.50/2=3.75

Answer Link
bonkthedonk16 bonkthedonk16
  • 03-02-2022
The answer to your question is 3.75
Answer Link

Otras preguntas

raven is making pillows. each pillow needs 3/5 card of fabric. raven has 6 yards. how many pillows can she make?
solve this problem ​
Credit card companies are interested in helping students build good credit. A. true B. False
Draw a labelled diagram showing the main parts of a cathode ray oscilloscope I​
PLEASE HELP! I REWARD BRAINLIEST also plz no silly questions it was hard to grind for these points
Is computer assembly a good job for a teenager?
guysss my little sis has been using my brainly account just to let yall know :)
I need a creative and new name for a female gym any ideas
6. When listening for information, it is wise to
Which points are most efficient for the utilization of resources on a production possibilities diagram?