27vivmoo 27vivmoo
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

if a six pack of soda cost 2.46 how much is one can

Respuesta :

Truffalz
Truffalz Truffalz
  • 03-05-2022

Answer:

one can would be about $0.41

Step-by-step explanation:

Take $2.46 and divide it by 6 because that is the number of cans in the pack, the answer is $0.41 per can.

Answer Link

Otras preguntas

If you're working on reducing stress, what should be your first step? A. Identify the causes of stress B. Take a meditation class C. Take a vacation away from t
Predict what would happen if there were an other chapter in the book "to kill a mockingbird"?
When Maya Angelou switches in her memoir between telling the story as she lived it as a young girl and giving us her thoughts about her experiences as an adult,
If you are involved in a crash, you are breaking the law if you do not stop
Son palabras que se usan en una especialidad
A person wishes to mix coffee worth ​$9 per lb with coffee worth ​$3 per lb to get 120 lb of a mixture worth $5 per lb How many pounds of the $9 and the ​$3 c
The ___________ stage of a relationship is the stage when connections develop through self-disclosure and testing. a. intimacy b. dissolution c. contact d.
In the 1800s india would become a colony of ________. a. the british c. the spanish b. the dutch d. the portuguese
Spiritual health is __________ because people have many different ways of connecting spiritually.
does lemons help loose weight