Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
On this on two?:(( please
Cost to store: ? Markup: 80% Selling Price: $100.80. What is the cost to store?
Cual de los siguientes palabras del Papa Raf cual de los siguientes palabras del Párrafo citado ofrece Alguna Clave de contexto Que ayuda a entender el signific
What is the lamb an archetype of in Blake’s poem “The Lamb”?
Choose the function that represents the graph of the transformation of f(x) = |x| that opens down and has a vertex of (3,2) f(x) = |x - 3| - 2 f(x) = -|x - 3| +
At the market,7 apples cost $4.55. What is the cost per apple?
What does each variable stand for in PV=nRT? Thank you.
the product of-5 and a number is greater than 35 or less than 10
What is the first step needed to solve 2/5 x -6= -16 ? Subtract 16 from both sides Add 6 to both sides Divide both sides by 5 Multiply both sides by 2
Jack is mowing lawns he mows lawns at a constant rate of 1/3 acre every 3/4 hour at this rate which ffraction re;presents the acres jack can mow per hour