Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

DONT LOOK UP SWISH IN SWEDISH
Hi can someone help me with these 3 questions. Thanks :)
If an electric train moves south, which direction does the train smoke go?answer with intelligence.​
Johnny came back to haunt france.what figure of speech is that and what does it mean​
find the HCF and LCM of 4x^2 - 36 ,2x^2 - 12x + 18 and 2x^2 + x - 21​
can somone heelp me m
NO LINKS OR ANSWERING QUESTIONS YOU DON'T KNOW!!! The zeros of the polynomial 3x^4 - 5x^3 - 62x^2 - 92x - 24 are x = {-2, -1/3, 6}. Determine the intervals wher
In Amaterasu, how do Susanowo’s actions affect the advancement of the plot?
the president .........the speech to his citizens.a.is giving b. telling c. visiting d. drinking ​
In a class of 70 pupils, 36 like tasty time , 34 like ice-cream, 6 like both tasty time }draw a Venn diagram to show the data.find howmanylike neither tasty ti