soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to this attached question?
In a paragraph describe Hitler's strategy in Europe and how it affected Great Britain.
Which group of Americans made the greatest advancements from 1860-1900?
Martin bought a car for 3500 he sold it at a loss of 10 % how much money did he lose
Andrea made a replica of the Empire State Building. The surface area of the model is 45 ft2. What is the surface area of the actual Empire State Building in sq
A lead bar 12 cm long, 2 cm wide, and 2 cm talk has a density of 11.3g/cm3. If you cut the bar in half, what is the density of one of the halves?​
What was Germany’s first major act of aggression under Hitler? A. the invasion of Poland B. the annexation of the Sudetenland C. the invasion of Cze
The actual distance between parks is 24 miles On a map these parks are 8 inches apart How many miles are equal to one inch on the map
2.3 Ethical Concerns5. Why do you think the ASA crafted such a detailed set of ethical principles? What type of studycould put human participants at risk? Think
PLEASE HELP ASAP!!! I NEED CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! Find EF. Write your answer as an integer or as a decimal rounded to the nearest tenth. EF =