cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

When a space shuttle was launched, the astronauts aboard experienced and acceleration of 29.0 m/s. If one of the astronauts had a mass of 69.0 kg, what net forc
Every third laptop assembled is checked for defects. a.random b.convenience c.cluster d.stratified e.systematic
what do I need to multiply
Which sentence has a pronoun with an unclear, missing, or confusing antecedent? A. After I read the book, I returned it to the library. B. I found a caterpil
In world war 1 what type of warfare did the United States engage in??
if 50 is 20% of a value what is that value
Eutrophication is always the result of human activity. true or false
There was a green house. inside the green house there was a white house. inside the white house there was a red house. inside the red house there was lots of ba
Which of these sides form a triangle? And which one doesn't form a triangle? For 25 points? 1) 4.2 ft 5.6ft 7ft 2) 10 mi 24 mi 26 mi 3) 43.5m 54m 72.5m 4) 7.8
How much total work is done by the force in lifting the elevator from 0.0 m to 9.0 m?