TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
How do natural features such as rivers,lake or mountains affect the way people live in your community today?
express each ratio as a fraction in simplest form 3 gallons to 15 quarts
some number minus 6 is equal to 20 minus 19
I need help with finding the answer of 21 laps in 7 minutes
Landfill waste results in air pollution as _______. a. garbage decomposes and releases methane b. radon trapped in garbage is released c. paint and hairspray ca
why did british colonies in the south have the greatest number of slaves
traits that improve an organism chance for survival
How many eighty fours are in 672
what is equal to 3/8
What did Bud learn about Herman E. Calloway from Miss Thomas? ---Bud, Not Buddy