karinamt
karinamt karinamt
  • 01-07-2017
  • Mathematics
contestada

(a)Ravi bought 18 pounds of sugar for $7 . How many pounds of sugar did he get per dollar?
(b)A color printer prints 34 pages in 12 minutes. How many minutes does it take per page?

Respuesta :

huyling10 huyling10
  • 01-07-2017
A, 18/7= 2.5714/$
B, 12/34= 0.3529 minutes per page
Answer Link

Otras preguntas

the world's smallest country is Vatican City it covers 17/100 square mile what is Vatican City area written as a decimal
Why did so many Native American peoples adopt Christianity in Latin America during the 1500s?
wha is the answer for 6w-y=2z for w
what is 100 years of jrotc yesterday today tomorrow
The series of events that make up the actual story of a play is its ______. plot dialogue setting theme
which is the better buy 1 liter of soda for $1 or 1 gallon of soda for $4
True or false? Four eighths is equal to five twelves?
What color represents the highest elevation
Which term is defined as “a legal doctrine that permitted racial segregation in public facilities?”
The model of the universe that suggests that the sun is the center of the universe was first brought by A. Kepler. B. Copernicus. C. Brahe. D. Ptolemy.