jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
n one to two sentences, describe how the destruction of the bison herds affected Indigenous Americans.
By 1300 C.E. during the Renaissance era, the production of slowly started to become streamlined. A. paper B. gold C. silk
how does alcohol poisoning make you violent
What makes this excerpt from Act II of Julius Caesar an example of a monologue? Brutus is revealing his thoughts to the audience. Brutus is telling Portia abou
How many square meters are there in a floor that is 9 meters long by 12 meters wide? 99 108 109 117
Humans use more fresh water for ________ than for any other purpose.
how to find the hcf and the lcm of numbers using prime factorization.lcm 30 and 12.hcm 12 and 20
1 what is the difference between a verb and a noun brainpop
Compare and contrastthe properties of the individual elements that combine to make salt with the compound salt
If 45 ml of water are added to 250 ml of a 0. 75 m k2so4 solution, what will the molarity of the diluted solution be?