rsgraham933 rsgraham933
  • 04-01-2024
  • Mathematics
contestada

Sears has a dishwasher for $679 it is on sale for 35% off how much would you pay?

Respuesta :

eevsnabin
eevsnabin eevsnabin
  • 04-01-2024

here

you can solve it by this method

Ver imagen eevsnabin
Answer Link

Otras preguntas

economics, please help
I. Phosphorus is transformed into organic compounds. II. Phosphorus rich deposits have generally formed in the ocean. III. Weathering of rocks and minerals rele
It took Samantha 47 minutes to do her homework. She finished at 8:22 PM. When did she start?
A machine can make 4820 hats in one day. How many hats can the machine make in 7 days?
A perfectly competitive market has? a. only one seller. b. at least a few sellers. c. many buyers and sellers. d. firms that set their own prices.
Both mcculluch v. maryland (1819) and untiied staes v lopez 1995were casesrelatedto federalism. explain how the tenth amendment relates to one of these cases.
Mrs. henry purchased 6.3 gallons of gas for $15.75. how much did each gallon cost?
In regions where the sun's rays hit at an angle, solar energy is----and climate is----
Describe the difference between efficiency and effectiveness, and identify real organizations that you think are, or are not, efficient, and effective.
Charlie simplifies the expression as follows. Explain and correct his error: -5(7x+6y-9) = −35x + 6y - 9